Dámské bambusové džegíny (jeggins)

Pojem Džegíny ( označované též jako Jeggins nebo Jeggíny) vznikl sloučením dvou slov LEGÍNY a DŽÍNY, takže již z názvu je patrné, kterým směrem se bude dnešní článek mířit.

Na trhu jsou nejčastěji zastoupeny dvě skupiny džegín. Naše džegíny však nepatří ani do jedné skupiny a jsme ve skupině třetí. Hlavní rozdíly popíši níže s tím, že naší třetí skupině se budu věnovat nejvíce. 

#ShowMore# 

TŘI DRUHY DŽEGÍN a jejich rozdíly

  1. Skupina džegínů – nejlevnější varianta, většinou již okolo 150-200 Kč. Zde se jedná materiálově většinou o bavlněné legíny, doplněné o elastan pro zajištění pružnosti. Materiálově, vzhledem i vlastnostmi se velmi blíží běžným legínám, tady vzhled je opravdu jen vzdálenou imitací džínů, která není moc povedená a již na delší vzdálenost lze snadno rozpoznat, že se jedná o legíny pouze zbarvené do podoby džínů. Jsou sice pohodlné, jako běžné legíny, ovšem do práce či společnosti si je nejspíš nevezmete.
  2. Skupina džegínů - to je pravý opak, zde se jedná o materiál velmi podobný klasickým džínám, který je doplněn o další pružný materiál, aby se docílilo určitě pružnosti. Jsou to prostě takové strečové/pružnější džíny, které se pohybují cenově od cca 700 - 1 000 Kč a výše. Určitě je to pohodlnější než běžné džíny a vzhledově je to od džínů skoro k nerozeznání, ovšem na pohodlí legín to nikdy nedosáhne.
  3. My pro náš eshop vybíráme třetí variantu, která si bere to nejlepší z obou světů, cenově a pohodlím se blížíme k legínám, tedy k první variantě. Vzhledem se blížíme k druhé variantě. Samozřejmě, že je tam určitý kompromis, určitě nečekejte, že tváří v tvář nikdo nepozná rozdíl mezi našimi džegíny a pravými džíny. Ale na běžnou vzdálenost, tedy cca 1,5-2m a více si nikdo nevšimne, že nemáte na sobě džíny, ale džegíny.

K čemu se tedy naše džegíny hodí?

Ideální do práce, kanceláře, recepce nebo jen tak do města na běžné nošení, prostě všude tam, kde oceníte pohodlí legín, ale firemní kultura nebo vlastní přesvědčení vám nedovolí si natáhnout legíny. Na venek vypadáte „formálně“ ale přitom máte na sobě něco velmi pohodlného. V nabídce máme několik barev i vzorů včetně roztrhaných džegín na stehnech nebo kolenou. 

Všechny naše džegíny obsahují vysoký podíl bambusového vlákna kolem 60%, dále bavlnu a elastan pro zajištění pohodlí a pružnosti. Materiál je i příjemný a měkký na dotek na rozdíl od klasických tvrdých džín. Pokud by vás zajímalo více informací o vlastnostech a výhodách bambusového vlákna tak doporučuji mrknout na náš článek, kde se tomuto tématu věnujeme viz odkaz níže:

stačí kliknout na tento odkaz ČLÁNEK O BAMBUSOVÉM VLÁKNU

 

Nejprodávanější

20 položek celkem
Dámské džegíny BH9555 - 11 - černé (Velikost S/M)
Novinka
+ další
5106/S
Dámské džegíny BH9555 - 10 - černé (Velikost S/M)
Novinka
+ další
5100/S
Dámské džegíny DH988-18 - černé
Akce Novinka
+ další
2418/M
Dámské džegíny DH988-18 - modré
Akce Novinka
+ další
2415/M/L